Свет

Најсмртоносниот ден за израелската армија во Газа

Израелската армија пронашла оружје и тунел под универзитетот во Газа

Израелската армија соопшти дека 10 нејзини војници загинале во Појасот Газа, кога две згради се урнале по голема експлозија и наводно тенк бил погоден од проектил.

Како што пишува „Тајмс оф Израел“, израелската армија сè уште ја истражува причината за експлозијата, но се верува дека е предизвикана од проектил испукан кон зграда во која биле складирани мини.

На почеток