Македонија

Ѓорѓе Давид кој усмрти жена, чека исход од Обвинителството – се заблагодари за поддршката

Тежок период минува рокерот, Ѓорѓе Давид, откако минатиот викенд имаше сообраќајна несреќа кај „Табановце“ откако прегази жена на автопат.

Сега рокерот проговори за првпат по трагедијата на социјалните мрежи и сподели порака што му ја испрати млад пејач на кој музичарот му беше ментор на музичко натпреварување.

„Ја испраќам сета моја љубов и поддршка до мојот ментор, човек кој безброј пати ја покажал својата хуманост и човечка големина. Навистина ми е жал што минува низ толку мрачно време, но неговото срце и душа се толку искрени. Сакам да изразам сочувство до семејството на загинатите во овој трагичен настан. Господ да им даде сила да ги надминат овие тешки денови“, напиша Славица Ангелова од Македонија
а Ѓорѓе и се заблагодари: „Ти благодарам синко“.

Да потсетиме рокерот не може да ја напушти Македонија и му се одземени документите.

„По предлог на Основното јавно обвинителство Куманово, на странски државјанин кој учествувал во тешка сообраќајна незгода кај Табановаце изречени се мерки за претпазливост – привремено одземање на патни и други исправи (лична карта и возачка дозвола) за преминување на државата. граница и обврска за пријавување во Судот“, информираа од Обвинителството.

На почеток