Македонија

Нема повредени во вчерашниот пожар во Драчево, каде гореа бараки

На 30.01.2024 во 17.52 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачје на Драчево настанал пожар на две бараки, сопственост на К.М. и А.Ѓ. од Скопје.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредени лица нема. Увид бил извршен.

На почеток