Македонија

Малолетничка тепачка во Карпош

На 30.01.2024 во 20.00 часот во СВР Скопје, Л.П.К.(43) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Карпош, по претходна вербална расправија, бил физички нападнат нејзиниот малолетен син од двајца соученици.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток