Македонија

Пет лица од Грчец натепале скопјанец, му извадиле и пиштол

Фото: Илустрација

На 30.01.2024 во 19.00 часот во СВР Скопје, Ј.П.(22) од с.Сарај, скопско, пријавил дека околу 16.50 часот пред паркот Сарај во Скопје, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од С.Б., Б.А., Е.А., Џ.Б. и Р.Н, сите од с.Грчец, скопско, а притоа Е.А. извадил и огнено оружје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток