Свет

(Видео) Ѓорѓе Давид е во Србија по несреќата: Сцените се враќаат, морам да си направам игра во која посилниот ќе победи, се надевам дека ќе сум тој

Музичарот и член на музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“, Ѓорѓе Давид денеска во Белград организираше медиумска конференција во врска со страшната несреќа што се случи во Македонија.

@alo_portal Đorđe David vidno neraspoložen stigao na konferenciju! Izneće javno sve o stravičnoj nesreći #alo #alonovine #alodnevnenovine #djordjedavid #fypシ #fypシ゚viral #fyp #foryoupage #viraltiktok ♬ original sound – Alo_portal

Ѓорѓе дошол видно вознемирен и загрижен, а потоа седнал и низ солзи ги открил деталите и и изразил сочувство на починатата жена.

„Прво, сакам првпат јавно да изразам сочувство за сопругот Ахрим, кој ја загуби сопругата. Неговата ќерка невнимателно влегла на коловозната лента, таа штотуку го положила возачкиот испит и по многу кратко време доживеала несреќа. Сочувствувам со неговата болка и грижа, имам ќерка која сакам да ја израдувам еден ден со кола и возачки испит. Кога јас првпат седнав на моторот, ми рекоа дека сум ставил куршум во цевката – рече тој и додаде:

„Мислам дека гледате дека видно физички потфрлив, тоа е затоа што не спијам, тоа се сцените кои штотуку почнаа да се враќаат. Многу ми е важно медиумите да разберат колку е ова важно“.

„Благодарен сум на Гранд што ми дозволи да ви се обратам. Мислам дека сум еден од физички најсилните во мојата генерација и тоа се работите кои те кршат како кибрит. Траумата е таква и ќе се борам со неа, морам да си направам игра, па кој ќе победи мора да биде посилен. Се надевам дека ќе победам“ – ​​изјави Ѓорѓе за насобраните медиуми.

Да потсетиме, Ѓорѓе Давид учествуваше во сообраќајна несреќа во која загина жена. Тој со денови не можел да се врати во својата земја додека траела постапката и се истражувале околностите на несреќата.

На почеток