Македонија

(Фото) Куршум оставен пред вратата на Таравари

Тетовската телевизија „Коха“ објави дека пред домот на претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари бил пронајден куршум. Тој бил оставен пред вратата, а според фотографиите била повикана и полиција.

Од нив се гледа дека куршумот е оставен на неколку чекори после капијата за влез во дворот, а пред вратата за влез во домот.

Засега нема детали, а извесно е дека крим-техника од МВР ќе врши истрага и ќе се проверуваат трагите.

„Скопје1“ побара потврда од Таравари и коментар за тоа што се случува. Од него очекуваме одговор. Став побаравме и од МВР, кои ги прашавме дали имаат сознанија и осомничени лица.

На почеток