Свет

Пожар во Црна Гора, четири лица загинаа – тројца од нив се малолетници

Четири неидентификувани лица загинаа во пожар во Бар во Црна Гора.

Црногорската телевизија „Вијести“ од полициската управа потврди дека меѓу жртвите има и тројца малолетници.

Пожарот избувнал во раните утрински часови, во населбата под ридот Волујица, јавува Бар инфо.

„Во четири часот и 35 минути, припадниците на Службата за заштита и спасување ги известиле дежурните од Одделението за обезбедување на Бар дека има пожар во монтажните бараки под Волујица, каде што живеат лица од ромско население. Пожарот зафатил неколку згради. На местото на настанот пристигнала екипа пожарникари од Бар со повеќе возила, а при гаснењето на пожарот биле пронајдени четири неидентификувани тела“, велат од полицијата за Радио Бар и Бар Инфо.

Екипите се уште се на терен.

На почеток