Македонија

Тешка несреќа во Струга: кавадарчанец удрил во пешак кој е итно пренесен во болница

Фото: Илустрација

На 16.03.2024 во 09.15 часот било пријавено дека во Струга на ул.,,Боро Хаџиески“ патничко возило „опел“ со струшки регистарски ознаки, управувано од И.А.(28) од Кавадарци, удрило во Љ.Н.(71) од Струга.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Љ.Н., констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Струга.

На почеток