Македонија

И во Прилеп прегазен пешак: девојка со тешки повреди е во болница

Фото: Илустрација

На 16.03.2024 во 10.30 часот било пријавено дека во Прилеп на ул.„Прилепски бранители“ патничко возило „ауди“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Г.Ј.(56) од Прилеп, удрило во Б.К.(29) од с.Дреновци-прилепско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Б.К., констатирани во Градската болница Прилеп.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

На почеток