Македонија

Со тешки телесни повреди возач на „фолксваген голф“, кој излетал од патот

Тројца повредени во сообраќајна несреќа во Битола

На 20.03.2024 во 14.30 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на магистралниот пат Градско – Прилеп, кај село Дреново, патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.И.(31) од Скопје, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во болницата во Кавадарци. По овластување на јавен обвинител, увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Кавадарци.

На почеток