Македонија

Таравари на заеднички ифтар со децата со попреченост

Претседателот на Алијансата за Албанците и кандидат за претседател од коалицијата ВРЕДИ, Арбен Таравари, беше на ифтар со децата со попреченост, нивните родители, старателите и лица кои се грижат и се занимаваат со нив.

Ифтарот беше оргабизиран по повод 21 март – Меѓународниот ден на лицата со Даунов синдром.

„Овој ифтар е посебен кога сте во друштво на оние кои ни даваат бескрајна енергија и добрина“, напиша Таравари.

На почеток