Магазин

Принцот Вилијам е сериозно лут, а Кејт е вознемирена и разочарана

Заминувањето на Хари и Меган создава бранувања кај Вилијам и Кејт

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон наводно се вознемирени поради сите теории на заговор кои се појавија за здравјето на принцезата и нејзиното отсуство од очите на јавноста. Кралската аналитичарка Кејти Никол откри дека од извор знае дека и принцот Вилијам и принцезата Кејт се прилично шокирани и искрено изненадени од хаосот предизвикан од гласините.

„Мислам дека има чувство на фрустрација, можеби дури и лутина, секако од страна на Вилијам. Имаат профил на Инстаграм и стотици илјади следбеници. Тие не живеат на седмо небо, свесни се за што се пишува и зборува. И мислам дека има чувство на фрустрација што не можат да стават крај на сè“, рече таа.

Никол додаде дека смета дека неодамнешната снимка на Кејт Мидлтон во посета на фарма во Виндзор ќе ги „намали сите ужасни шпекулации за принцезата од Велс“.

„Мислете дека видеото на кое Кејт шета со Вилијам како носи торба за пазарење, изгледа сосема здраво и среќно, ќе ги смири сите шпекулации што кружат низ интернет со недели. Но, неверојатно, многу од тие теории сè уште кружат“, рече таа.

Page Six се обиде да контактира со претставници на кралската двојка, но тие не беа достапни за коментар.

Видеото од Кејт Мидлтон како шета со Вилијам за време на викендот беше првото јавно излегување на принцезата од Велс по Божиќ. Сепак, ова не можеше да убеди многумина дека навистина се работи за принцеза во видеото. Неколку од нив истакнуваат дека тоа е двојничката на Кејт, Хајди Аган.

На почеток