Македонија

Тепачки: натепани малолетници, а малолетник мајка и сестра

На 23.03.2024 во 22.15 часот во Полициското одделение Велешта, Х.И.(73) од с.Велешта, струшко, пријавил дека околу 22.10 часот во с.Велешта, неговиот малолетен внук физички бил нападнат Р.Ж.(женско лице) од истото село. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На 23.03.2024 во 13.05 часот, полициски службеници од Полициската станица Чаир лишиле од слобода малолетник од скопско село, постапувајќи по претходна пријава дека во семејниот дом физички ги нападнал своите мајка и сестра, а оштетил и дел од покуќнината. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде пдонесена соодветна пријава.

На 23.03.2024 во 18.10 часот во СВР Тетово, А.Т.(41) од Тетово пријавила дека околу 16.00 часот во двор на основно училиште во Тетово, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник, кој употребил и остар предмет и му нанел повреда. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток