Свет

(Видео) Драма во Балтимор: Мост се сруши како кула од карти, возилата паѓаат во река

Се урна мост во Индија, загинаа 17 работници

Во американскиот град Балтимор се урна голем мост откако во него удри товарен брод.

На видеото се гледа како голем дел од мостот Френсис Скот Ки, долг 2,6 километри, паѓа во вода по падот.

Градската полиција соопшти дека работниците „најверојатно“ завршиле во вода.

На видеото се гледаат возила како паѓаат од мостот, а инцидентот се случил околу 01:30 часот по локално време.

Градоначалникот на Балтимор рече дека персоналот за итна помош е на местото на настанот и дека спасувачките напори се во тек.

На почеток