Свет

(Видео) Голема црна дупка проголта два автомобили

Италија заплени 780 милиони евра од Airbnb поради можен даночен долг

Голема дупка се отворила на улица во југоисточен Рим и проголтала два паркирани автомобили.

Дупка со големина од 10 метри и длабока околу 10 метри се отворила во раните утрински часови, јавија италијанските медиуми, повикувајќи се на локалната полиција.

Фотографиите и видеата од големиот кратер брзо се проширија на социјалните мрежи.

Нема извештаи за жртви, а службите за итни случаи соопштија дека за време на инцидентот немало луѓе на улица. На местото на настанот пристигнаа локалната полиција и пожарникарите.

Во текот на ноќта полицијата ја затвори улицата и го обезбеди загрозениот простор во населбата Квадраро. На фотографиите се гледаат други автомобили паркирани покрај дупката, кои морале да се отстранат.

На почеток