Свет

(Галерија) Погледнете како изгледа пребарувањето на просторот каде последен пат е видена Данка

Полициски единици, пожарникари, но и планинарската служба цела ноќ и ден го расчистуваа теренот за полесно да дојдат до задниот дел од дворот и да проверат дали има траги од исчезнатото двегодишно девојче Данка.

Две специјалистички спасувачки екипи од урнатините од Белград и Нови Сад, од Одделението за вонредни состојби на МВР, синоќа пристигнаа во Бањско Поље и рано утринава започнаа детално пребарување на просторот околу куќата пред која двегодишното девојче исчезна.

Потрагата по двегодишното девојче Данка Илиќ од околината на Бор, трае чеврти ден, а исчезнувањето беше пријавено во вторникот.

Во текот на вчерашниот ден во Бањско поле забележани се багери кои до крајот на вечерта беа повлечени. Исто така, членовите на ФУП лишиле од слобода три лица со Законот на Интерпол Белград, кои се осомничени дека преку ТикТок објавиле дека се поврзани со исчезнувањето на девојчето Данка Илиќ (2).

На почеток