Свет

(Видео) Украина претрпе тежок удар

Експлозија во складиште за гориво во Нагорно Карабах, има жртви и многу повредени

„Руските трупи уништија мост во градот Гуљајпоље во Запорожје, кој е под контрола на Киев и кој се користеше за главните резерви на украинската армија“, изјави Владимир Рогов, претседателот на јавното движење „Ние сме заедно со Русија“.“

„Воздушниот напад на Гуљаипоље во регионот Запорожје уништи важен мост за милитантите на украинската армија. Мостовите беа ставени надвор од функција за да се спречи испораката на муниција и ротацијата на бандерите. Неонацистите го користеа овој мост за главни залихи на таа линија на фронтот.“, напиша тој на својот канал Телеграм.

На почеток