Свет

(Видео) Голем пожар во Русија: Горат 800 метри квадратни

Во пожар настрада 83-годишна жена од Липково

На индустриска локација во Екатеринбург избувна пожар, кој го гаснат 13 единици на противпожарната служба, соопшти руското Министерство за вонредни ситуации.

Противпожарните и спасувачките единици кои пристигнале на местото на повикот утврдиле дека гори покривот на лакарницата на површина од 800 квадратни метри, се наведува во соопштението, пренесува ТАСС.

Засега нема информации за жртви.

На почеток