Свет

Повеќе од 33.000 луѓе се убиени во Газа од почетокот на војната

Министерството за здравство на Хамас денеска соопшти дека од почетокот на војната во Појасот Газа се убиени 33.091 лице.

Во изминатите 24 часа загинаа 54 лица, соопшти Хамас.

Од 7 октомври минатата година, кога започна војната, вкупно 75.750 Палестинци се повредени, се додава во соопштението.

На почеток