Свет

Се судрија автобус и автомобил, повредени се најмалку 15 лица

Најмалку 11 загинати, над 50 повредени во сообраќајна несреќа во Турција

Петнаесет лица се повредени во судир на автобус и автомобил во Малатја во источна Турција.

Сударот се случил на раскрсницата на автопатот Малатија-Елазиг, а од силината на ударот автобусот се превртел.

На местото на настанот се испратени екипи од полиција, пожарникари и лекари, пишува весникот „Аксим“.

Според првите информации, сите повредени се турски државјани.

На почеток