Свет

(Видео) Се појави нова снимка, јасно се слушаат експлозии

Иранските државни медиуми објавија дека противвоздушната одбрана на земјата соборила три беспилотни летала над Исфахан.

Во новото видео кое го објави Би-Би-Си, очигледно се слушаат и се гледаат експлозии.

Видеото им го испратиле жителите на Исфахан.

На почеток