Свет

(Видео) Гори огромна фабрика во Русија

Руските медиуми јавуваат за пожарот во електромеханичката фабрика Елмаш во рускиот град Воронеж, изјави Антон Герашченко, поранешен советник на украинското Министерство за внатрешни работи.

Тој додава дека локалните медиуми јавуваат дека пожарот зафатил околу 3.000 квадратни метри. Во фабриката се произведуваат менувачи, мотори, сопирачки, индустриски вентилатори и слично. Засега нема извештаи за жртви.

На почеток