Магазин

(ВИДЕО) Канје Вест на ручек со Трамп во Белата куќа

Пристигнувањето на Канје Вест во Белата куќа предизвика голем интерес во јавноста. Рап-ѕвездата денеска се состана со зетот на претседателот Трамп, Џаред Кушнер, а потоа пристигна на ручек со Доналд Трамп. Голем број медиуми во живо ја пренесуваа средбата.

Trump meets rapper Kanye West at the White HouseREAD MORE: https://on.rt.com/9gao

Posted by RT on Thursday, October 11, 2018

Посетата е резултат на пријателските односи меѓу Трамп и Вест, кои претходно се состанаа во кулата на Трамп во Њујорк за време на претседателската транзиција во 2016 година, по што разменуваа твитови во текот на изминатата година.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток