Македонија

Приведен охриѓанец, го фотографирал гласачкото ливче

Ги нападнал полубратот и мајка си, приведен маж од Тетовско

СВР Охрид го приведе лицето А. И. (48) затоа што, спротивно на законот, го фотографирал гласачкото ливче на избирачкото место 1271 во Охрид.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираа од СВР Охрид.

На почеток