Скопје

(Видео) Несреќа на Партизанска кај Универзална: Возило е превртено на булеварот, има повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на „Партизански одреди“. Возило е превртено на булерварот, а според првичните и неофицијални податоци – има повредени лица. Засега не е познато како дошло до несреќата.

Околу местото, се собрани десетици млади лица кои биле сведоци на сообраќајката.

Полицијата го обезбедува местото, се очекуваат подетални информации од МВР во текот на утрешнот ден.

На почеток