Свет

Земјотрес со јачина од 4,3 степени го стресе Крит

Земјотрес силен 4,3 степени според Рихтеровата скала, го погоди грчкиот остров Крит.

Информацијата ја соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Земјотресот се случил во 07:24 часот по локално време, на длабочина од 14 километри.

Земјотресот е регистриран на 60 километри североисточно од Ираклион.

Засега нема информации за евентуална материјална штета.

На почеток