Македонија

Закажана официјална церемонија на примопредавање на функцијата Претседател

Во Кабинетот на претседателот, утре – 12 мај 2024 година, недела, ќе се одржи официјална церемонија на примопредавање на функцијата Претседател со највисоки државни и воени почести.

По свечената церемонија новоизбраната претседателка Гордана Силјановска Давкова и претседателот Стево Пендаровски ќе остварат тет-а-тет средба.

На почеток