Македонија

Старец прегазил струмичанка која се возела со тротинет

На 11.05.2024 во 14.20 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосницата од бул. „Балканска“ и ул. “Крушевска република“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу електричен тротинет управуван од А.Ѓ.(47) и патничко возило „фиат пунто“ со струмички регистарски ознаки, управувано од П.Р.(72), двајцата од Струмица.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила А.Ѓ., констатирани во Општата болница Струмица.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Струмица.

На почеток