Свет

Четворица скопјани на возраст од 18 до 24 години извршиле разбојништво: полицијата со детали!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Б.А.(24) и Д.Х.(22), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“ и против А.И.(18) и А.Г.(23), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „помагање“ во врска со „разбојништво“.

На 09.01.2024, прво и второпријавените со закана со нож извршиле разбојништво врз А.Ш., одземајќи му го дневниот промет и возилото кое го управувал и од него истовариле производи и ги ставиле во возило од четвртопријавениот.

На почеток