Македонија

Камион и трактор се судрија во битолско: маж однесен во болница со тешки повреди

На 17.05.2024 во 12.16 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Новаци, битолско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „волво“ со полуприколка со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Б.Т.(50) од Кавадарци и трактор со приклучна земјоделска работна машина со битолски регистарски ознаки, управуван од Б.Т.(71) од с.Новаци, битолско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на тракторот констатирани во Клиничка Болница Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа на СБР Битола.

На почеток