Македонија

Четворица повредени: судир во Гостивар меѓу „голф“ и „ауди“, настрадаа и три паркирани возила

Денеска (19.05.2024) во 02.40 часот во Полициска станица Гостивар било пријавено дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“ со национална ознака на Чешка Република, управувано од Г.Н.(32) од Гостивар и патничко возило „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од А.И.(25) од Житоше, прилепско, по што удриле во три паркирани патнички возила „сеат“, „цитроен“ и „фолксваген“.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во возилото „голф“, Р.Ќ.(26) с.Чајле, гостиварско, а со телесни повреди се здобиле возачите на возилата „ауди“ и „голф“, како и сопатникот на возилото „голф“ А.И.(60) од Житоше, констатирани во Општа болница Гостивар. Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Гостивар.

На почеток