Македонија

Приведен крадец од Куманово

Приведен крадец во гостиварско, одземеното пронајдено и вратено на сопственикот

На 22.05.2024 во 18.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Г.Н.(35) од Куманово.

Тој се сомничи дека од две возила во Куманово одзел предмети.

Г.Н. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

На почеток