Македонија

Турци нападнале скопјанец во Чаир, имале нерасчистени сметки

Фото: Илустрација

На 27.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје, Р.А.(42) од Скопје пријавил дека на 26.05.2024 околу 18.00 часот на подрачјето на Чаир, поради нерасчистени должничко – доверителски односи, бил физички нападнат од Х.М., МН. од Република Турција и Т.Н..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток