Македонија

Затвореник во штипскиот затвор се заканувал на вработен

СВР Штип поднесе кривична пријава против З.Ш.Н.(33) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 23.04.2024, пријавениот кој е осуденик во Казнено – поправната установа Штип, упатувал закани на М.С. од Штип, вработен во установата.

На почеток