Македонија

Во адвокатска канцеларија е натепана жена

На 27.05.2024 во 21.45 часот во СВР Скопје, 45-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 19.10 часот на работното место во адвокатска канцеларија на подрачјето на Центар била физички нападната од нејзиниот партнер И.К.(45) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток