Македонија

Доставувач ограбен среде Скопје: го нападнале со остар предмет и му земале пари и чанта

На 27.05.2024 во 17.40 часот во СВР Скопје, Н.Т.(26) од Скопје пријавил дека околу 12.45 часот на паркинг простор на подрачјето на општина Аеродром, додека извршувал работни задачи – доставувач за приватна фирма, две лица физички го нападнале и со закана со остар предмет му одзеле чанта со службени и негови лични пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток