Македонија

Скопјанец од Ѓорче Петров пријавен за исчезнат

На 27.05.2024 во 14.40 часот во СВР Скопје, Т.М.М.(54) од Скопје пријавила дека од населба Ѓорче Петров се оддалечил С.Р.(13) од Скопје, на кој таа му е законски старател.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На почеток