Свет

(ФОТО и ВИДЕО) Страотна несреќа во Младеновац, еден загинат и 20 повредени

Во директен судир меѓу автобус и автомобилл, загина возачот а има 20 повредени.

Предниот дел од автобусот и од патничкото возило потполно се смрскани, а делови има насекаде по патот.

Несреќата се случила утрово во 5:45, кај Младеновац.

Делницата е затворена за сообраќај. На местото излегле три екипи на брза помош и на полицијата.

На почеток