Скопје

Ограбена обложувалница во Бутел

На 28.05.2024 во 22.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачјето на општина Бутел, едно лице со закана кон вработена одзело пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток