Македонија

Тројца уапсени во Скопје, двајца од нив во Чаир

На 31.05.2024 во 19.20 часот на подрачјето на Чаир, полициски службеници од Единицата за недозволена при СВР Скопје ги лишиле од слобода С.Б.(21) и М.В.(22), двајцата од скопско, поради тоа што кај нив била пронајден и одземен кокаин.

На 31.05.2024 во 18.50 часот на подрачјето на општина Аеродром, полициски службеници од Единицата за недозволена при СВР Скопје го лишиле од слобода В.Г.(45) од Скопје, поради тоа што кај него бил пронајден и одземен кокаин.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На почеток