Македонија

Убиец од Кочани се обеси во затвор

Усеин Рашидов кој лани на свиреп начин ја уби Танкица Маладеновска од Кочани, утринава е пронајден мртов во притворската ќелија.

Toj минатата недела на свиреп начин ја уби жената, а утринава е пронајден мртов во притворската ќелија.

Рашидов беше осуден на доживотна казна затвор за стореното свирепо убиство, кој лани со 40 убоди ја усмрти Танкица. Ја чекал пред нејзината куќа и ја уби. Претходно, со години ја уценувал.

Ненад Цветковиќ, директор на Затвор Куманово vели дека се известени јавното обвинителство и судот, а телото е предадено на обдукција.

На почеток