Свет

Рама пристигнува на т.н Косово, ништо од средбата со Курти

Нитај за изјавата на Рама за Косово: Тој е чуден човек, истото тоа го кажа и на самитот на НАТО

Премиерот на Албанија, Еди Рама денеска ја започна посетата на т.н Косово, при што ќе има средби со институционалните лидери на т.н на Косово.

Посетата ја започна со средба со Вјоса Османи.

Ќе учествува и на меѓународната конференција „Ругова и Западот“.

Градоначалникот на Приштина Перпарим Рама ќе се сретне со премиерот на Албанија и ќе му го врачи „Клучот на градот“.

Според агендата на Аљбин Курти објавена утрово, не е најавена средба со Рама.

На почеток