Свет

(Фото) Страшна сообраќајка во Србија: Едно возило згмечено, другото превртено покрај патот

Судски вештак за сообраќајката со министерот: „Неговиот теренец има забрзување како ‘застава 101’, маглата ги влошила работите“

Тешка сообраќајна несреќа се случи утринава на патот Ратково-Парага.

Според првичните информации, во несреќата учествувале два патнички автомобили.

Од силината на ударот едното возило завршило покрај патот на покривот, додека другиот автомобил бил смачкан до непрепознатливост.

Состојбата на патникот не е позната.

Сообраќајот во моментов е во прекин, а истрагата е во тек.

На почеток