Свет

Автобусот излетал од патот во Лазаревац, шест лица повредени

Почина бремена жена во Србија, семејство слета во кањон длабок 100 метри

Шест лица се повредени на територијата на општина Лазаревац кога автобус на Ласта излетал од патот, потврдија за РТС од сообраќајната полиција.

Несреќата се случила околу 7 часот и 30 минути, на патот Аранѓеловачко кај Мали Црљани.

Повредените со Брза помош Лазарев биле пренесени во ургентниот центар.

Нема застој во сообраќајот.

На почеток