Свет

(Видео) Гореше во Нови Сад, чад извира на сите страни

Најмалку 40 лица заробени во пожар во зграда во Албанија, има и хоспитализирани

Во Нови Сад, во една од дивите куќи, односно бараки, опкружена со згради на улицата Партизанска чаршија во Нови Насеље, утринава околу 04:30 часот избувнал пожар.

Како што може да се види на видеото објавено на страницата на Инстаграм „192“, противпожарни екипи биле на терен, а касарната била опожарена.

Според досегашните информации нема повредени.

На почеток