Македонија

Пронајдена дрога кај 46-годишник од Охрид

Претрес во струмичко, пронајдена дрога

На 13.06.2024 во 19.10 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода С.Г.(46) од Охрид.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и грендер со остатоци од марихуана.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На почеток