Скопје

26-годишник украл златно ланче, ланчето вратено на оштетената

Приведен крадец во гостиварско, одземеното пронајдено и вратено на сопственикот

Денеска (27.06.2024) околу 11.30 часот, во Скопје, во централното градско подрачје, полициски службеници од СВР Скопје го лишија од слобода А.С. (26) од Скопје, кој околу 11.10 часот, исто така во централното градско подрачје, со употреба на физичка сила одзел златен ланец од К.А. (55) од Скопје.

Веднаш по добиената пријава, преземени се соодветни мерки од полициските службеници и А.С. е лишен од слобода и против него ќе следуваа соодветна кривична пријава, а златниот ланец е пронајден и ќе биде вратен на оштетената.

На почеток