Свет

Земјотрес ја погоди Албанија

Серија земјотреси во Турција: четири потреси во рок од еден час

Земјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Албанија.

Земјотресот е регистриран околу 14 часот во крајбрежното подрачје.

Земјотресот бил на длабочина од 15 километри.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 106 километри југозападно од Елбасан.

Граѓаните известуваат дека го почувствувале земјотресот, но дека нема штета.

На почеток