Македонија

Прегазен малолетник во Тетово, однесен во болница

Сообраќајна несреќа на патот Тетово-Јажинце, двајца се повредени

На 19.06.2024 во 17.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на ул.„Љубо Божиновски – Пиш“ во Тетово патничко возило „опел вектра“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.Р.(33) од Тетово, удрило во малолетен пешак од Тетово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Клиничка болница Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

На почеток